DUYURULAR

29.DÖNEM POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN DİKKATİNE!!!
  17 Mart 2023

DUYURULAR

29.DÖNEM POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN DİKKATİNE!!!

BAŞARILI OLAN ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMLERİ 20/03/2023 TARİHİNDE BAŞLAYACAK OLMASI NEDENİ İLE ADAYLARIN EN GEÇ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE 20/03/2023 GÜNÜ SAAT 17.00’YE KADAR GİRİŞ YAPMALARI GERE\\KMEKTEDİR. (Saat:17:00’den sonra gelen adayların kayıtları alınmayacak olması nedeniyle hak kaybı yaşanmaması için adayların kayıt işlemlerini son saatlere bırakmamaları önerilir.)  

 

KAYIT İÇİN GELEN ADAYLAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE 08.30 İTİBARİ İLE ALIMLARI BAŞLAYACAKTIR. ERKEN GİRİŞ YAPMALARI YARARLARINA OLACAKTIR. SON GİRİŞ SAATİ 17.00’DİR. SAAT 17:00 İTİBARİ İLE KAYITLARINI YAPTIRMAYAN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEK VE YERLERİNE YEDEK ADAY PLANLAMASI YAPILACAKTIR.

 ADAYLARIN KAYIT OLABİLMELERİ İÇİN YANLARINDA GETİRECEKLERİ BELGELER

 

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT ÖNLİSANS-LİSANS DİPLOMASININ VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VE FOTOKOPİSİ (2 ADET ARKALI ÖNLÜ)

 

DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ÖĞRENİM DURUM BELGESİ ASLI (YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETMESİ NEDENİYLE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE YÜKSEK LİSANS YAPTIĞI ÜNİVERSİTE/ENSTİTÜ/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN ONAYLANAN DİPLOMA ÖRNEĞİ İLE BİRLİKTE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERİR ONAYLI BELGELERİNİ GETİRMELERİ DURUMUNDA DA KAYITLARI ALINACAKTIR) TEZLİ-TEZSİZ YÜKSEK LİSANS MEZUNU OLAN, TEZLİ – TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA DİPLOMASI ASLI VE FOTOKOPİSİ (1 ADET)

 

2-GEÇİCİ KAYIT TARİHİ İTİBARİ İLE HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE VEYA SİYASİ PARTİLERİN YAN KURULUŞLARINA ÜYE OLMADIĞINA DAİR YAZILI BEYAN ALINACAKTIR.

 

3- ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ ADAYLARDAN “TERHİS BELGESİ (ASLI) VE 2 ADET FOTOKOPİSİ TERHİS BELGESİNİN ASLI ELİNDE OLMAYAN ADAYLAR ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ASLI GİBİDİR İBARELİ TERHİS BELGESİ ALACAKLARDIR. (HAVA DEĞİŞİMİ VB. BİLGİLER BULUNACAK) E-DEVLET ÇIKTILARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUN 10’UNCU MADDESİNE GÖRE ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ SAYILANLARDAN İSE “ASKERLİK DURUM BELGESİ “İSTENECEKTİR. (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

VARSA ASKERLİK SÜRESİNCE ALINAN HAVA DEĞİŞİMİ RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

VARSA ASKERLİKTE YA DA SİVİL HAYATTA HERHANGİ BİR SEBEPLE ALINAN SAĞLIK KURULU RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

ASKERLİK YAPMAYANLARIN ASKERLİKLE İLİŞİKLERİNİN OLMADIĞINI (TECİL BELGESİ) GÖSTERİR BELGE VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN (KARE BARKODLU) BELGE (2 ADET)

ASKERLİKTEN MUAF VEYA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ OLMADIĞINI GÖSTERİR ONAYLI BELGE (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ​

 

4- ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) KURUMDAN YA DA E-DEVLET ÜZERİNDEN (KARE BARKODLU) ALINABİLİR.

 

5-ADAYLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN (KARE BARKODLU) YERLEŞİM YERİ (İKAMETGAH) VE DİĞER ADRES BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN ADRES BELGESİ ÇIKTISI ALACAKTIR. ADRES (İKAMETGAH) BİLGİLERİ, AİLESİNİN (ANNE, BABA YA DA EŞİNİN) YANINDA OLMAYAN ADAYLAR NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE GİDEREK İKAMETGAH BİLGİLERİNİ (OTURMA ADRESİNİ) ANNE, BABA YA DA EŞİNİN YANINA MUTLAKA TAŞIYIP, KURUMDAN BELGE YADA E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇIKTI ALACAKTIR. (1 ADET) (GÜVENLİK SORUŞTURMASININ YAPILABİLMESİ İÇİN)

ADAYLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN VUKUATLI NÜFUS AİLE KAYIT BELGESİ ÇIKTISI (KARE BARKODLU) ALACAKLARDIR. (1 ADET)

EVLİ OLAN ADAYLAR EVLİLİK CÜZDANININ ASLI VE EVLİLİK CÜZDANININ İLK ÜÇ SAYFASININ FOTOKOPİSİ (2 ADET)

NÜFUS CÜZDANI VE FOTOKOPİSİ (4 ADET)

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARININ ONAYLI ÖRNEĞİNİ YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.   

 

6- SGK HİZMET DÖKÜM BELGESİ (1 ADET) E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLİR.

 

7- CEZA DAVASINDA SANIK OLARAK YARGILANMIŞ ADAYLARIN, GEREKÇELİ MAHKEME KARARI. (BERAT, UZLAŞMA VE HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASI DÂHİL) ASLI VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

 

8- SON ALTI AY İÇERİSİNDE ÇEKİLMİŞ 6 ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (SAÇ-SAKAL TIRAŞI OLMUŞ ŞEKİLDE)

 

9- LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 5 YIL, 1+4 YIL, 4+1 YIL, HAZIRLIK+ 4 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

 

YUKARIDA BAHSEDİLEN KONULAR DIŞINDA HERHANGİ BİR SORUSU YADA SORUNU OLAN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT 0322 346 09 67 NUMARALI TELEFONDAN ARAYARAK BİLGİ EDİNEBİLİRLER.

 

KAN GRUBUNU BİLMEYEN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ KAN GRUPLARINI ÖĞRENEREK GELECEKLERDİR.

 

 

ADAY ÖĞRENCİLERİN GELİRKEN YANLARINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

 

 1. EŞOFMAN TAKIMI İLE SPOR AYAKKABI (SİYAH VEYA LACİVERT OLMASI)
 2. EĞİTİM ESNASINDA HAREKETİ KISITLAMAYACAK ÖLÇÜDE VE MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN DAR OLMAYAN SİYAH YA DA LACİVERT GÜNLÜK KIYAFETLER (YEDEK OLARAK DA GETİRİLMESİ TAVSİYE EDİLİR.)
 3. MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN KOYU RENK (SİYAH YA DA LACİVERT) MONT
 4. KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ
 5. KOYU RENK TAKIM ELBİSE

 

 

 

 

 

 

EĞİTİM MERKEZİMİZDE KULLANILMASI YASAK OLAN, GETİRİLMEMESİ GEREKEN VE EMANETE ALINMAYACAK OLAN MALZEMELER

 

 1. SES, GÖRÜNTÜ VE DEPOLAMA ÖZELLİĞİ OLAN AKILLI VE HER TÜRLÜ KAMERALI CEP TELEFONU(AKILLI OLMASA BİLE İNTERNET ERİŞİMİ SAĞLAYAN TELEFONLAR), AKILLI SAAT, DİZÜSTÜ VEYA TABLET BİLGİSAYAR, FOTOĞRAF MAKİNESİ, HARİCİ HARD DİSK, KAMERA, SAÇ KURUTMA MAKİNESİ VB. TÜM ELEKTRONİK CİHAZLAR (SES VE GÖRÜNTÜ KAYDETMEYEN TELEFON, ŞARJ ALETİ HARİÇ)
 2. HER TÜRLÜ OYUN ALETİ, ARACI VE MALZEMESİ
 3. HER TÜRLÜ YİYECEK VE İÇECEK MALZEMESİ
 4. DOKTOR RAPORU VE REÇETESİ BULUNMAYAN HER TÜRLÜ BİTKİSEL VE TIBBİ İLAÇLAR, TAKVİYE GIDA ÜRÜNLERİ
 5. HER TÜRLÜ KESİCİ VE DELİCİ ALETLER (USTURA, AÇIK JİLET VB.)
 6. HER TÜRLÜ TAKI VE AKSESUARLAR (DÜZ ALYANS VE SAAT HARİÇ)
 7. HER TÜRLÜ SİYASİ VEYA İDEOLOJİK YAYIN VE MALZEMELER

 

- YUKARIDA GETİRİLMESİ YASAK OLARAK BELİRTİLEN MALZEMELER, OKULUMUZUN NİZAMİYE GİRİŞ KAPISINDA YAPILACAK OLAN ARAMADA BULUNMASI HALİNDE, MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN KESİNLİKLE EMANET OLARAK ALINMAYACAKTIR.

- ADAY ÖĞRENCİLERİMİZİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN YUKARIDA BELİRTİLEN MADDELERE DİKKAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. KAYIT İÇİN GELECEK TÜM ADAY ÖĞRENCİLERİMİZİN, OKULUMUZA GELMEDEN ÖNCE MUTLAKA POLİS AKADEMİSİ ÖĞRENCİSİNE UYGUN SAÇ VE SAKAL TIRAŞI OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

Haber Paylaş