HABERLER

28.DÖNEM POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN DİKKATİNE!!!
  06 Temmuz 2022

DUYURULAR

28.DÖNEM POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN DİKKATİNE!!!

EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

* BAŞARILI OLAN ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMLERİ 18/07/2022 TARİHİNDE BAŞLAYACAK OLMASI NEDENİ İLE ADAYLARIN EN GEÇ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE 18/07/2022 GÜNÜ SAAT 17.00’YE KADAR GİRİŞ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

* POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN KAYITLARI 18/07/2022 PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK OLMASI VE ADAYLARDAN

*KAYIT İÇİN GELEN ADAYLARIN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE 09.00 İTİBARİ İLE ALIMLARI BAŞLAYACAK ERKEN GİRİŞ YAPMALARI YARARLARINA OLACAKTIR. SON GİRİŞ SAATİ 17.00’DIR. SAAT 17:00 İTİBARİ İLE KAYITLARINI YAPTIRMAYAN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEK VE YERLERİNE YEDEK ADAY PLANLAMASI YAPILACAKTIR.

* ADAYLARIN KAYIT OLABİLMELERİ İÇİN YANLARINDA GETİRECEKLERİ BELGELER

KİMLİK VE NÜFUS İLE İLGİLİ BELGELER

28.DÖNEM TAAHHÜTNAME EVRAKLARI

1- ADAYLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN YERLEŞİM YERİ (İKAMETGAH) VE DİĞER ADRES BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN ADRES BELGESİ ÇIKTISI ALACAKTIR. ADRES (İKAMETGAH) BİLGİLERİ, AİLESİNİN (ANNE, BABA YA DA EŞİNİN) YANINDA OLMAYAN ADAYLAR NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE GİDEREK İKAMETGAH BİLGİLERİNİ (OTURMA ADRESİNİ) ANNE, BABA YA DA EŞİNİN YANINA MUTLAKA TAŞIYIP, KURUMDAN BELGE YADA E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇIKTI ALACAKTIR. (1 ADET) (GÜVENLİK SORUŞTURMASININ YAPILABİLMESİ İÇİN)

2-ADAYLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN VUKUATLI NÜFUS AİLE KAYIT BELGESİ ÇIKTISI ALACAKLARDIR.      (1 ADET)

3- KİMLİK KARTI (NÜFUS CÜZDANI) VE FOTOKOPİSİ (1 ADET)

(YENİ KİMLİK KARTI KULLANAN ADAYLAR CİLT/AİLE SIRA/SIRA NUMARASINI ÖĞRENEREK GELECEKTİR. )

4- ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) KURUMDAN YA DA E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU ALINABİLİR.

5- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.

6- CEZA DAVASINDA SANIK OLARAK YARGILANMIŞ ADAYLARIN, GEREKÇELİ MAHKEME KARARI. (BERAT, UZLAŞMA VE HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASI DÂHİL) ASLI VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

7- SON ALTI AY İÇERİSİNDE ÇEKİLMİŞ 12 ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (SAÇ-SAKAL TIRAŞI OLMUŞ ŞEKİLDE)

ÖĞRENİM İLE İLGİLİ BELGELER

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT ÖNLİSANS-LİSANS DİPLOMASININ VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VE FOTOKOPİSİ        (2 ADET ARKALI ÖNLÜ)                  E-DEVLET ÇIKTISI KABUL EDİLMEYECEKTİR

 SADECE DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ÖĞRENİM DURUM BELGESİ;

(YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETMESİ NEDENİYLE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE YÜKSEK LİSANS YAPTIĞI ÜNİVERSİTE/ENSTİTÜ/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN ONAYLANAN DİPLOMA ÖRNEĞİ İLE BİRLİKTE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERİR ONAYLI BELGELERİNİ GETİRMELERİ DURUMUNDA DA KAYITLARI ALINACAKTIR)

2- TEZLİ YÜKSEK LİSANS MEZUNU OLAN, TEZLİ YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI ASLI VE ASLI GÖRÜLMEK KAYDIYLA FOTOKOPİSİ (1 ADET)

2009 VE SONRASI LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 5 YIL, 1+4 YIL, 4+1 YIL, HAZIRLIK+ 4 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

ASKERLİK İLE İLGİLİ BELGELER

1- ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ ADAYLARDAN “TERHİS BELGESİ (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ TERHİS BELGESİNİN ASLI ELİNDE OLMAYAN ADAYLAR ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ASLI GİBİDİR İBARELİ TERHİS BELGESİ ALACAKLARDIR. (HAVA DEĞİŞİMİ VB. BİLGİLER BULUNACAK) E-DEVLET ÇIKTILARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

2- 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUN 10’UNCU MADDESİNE GÖRE ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ SAYILANLARDAN İSE “ASKERLİK DURUM BELGESİ “İSTENECEKTİR. (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

3)- VARSA ASKERLİK SÜRESİNCE ALINAN HAVA DEĞİŞİMİ RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

4)- VARSA ASKERLİKTE YA DA SİVİL HAYATTA HERHANGİ BİR SEBEPLE ALINAN SAĞLIK KURULU RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

5)- ASKERLİK YAPMAYANLARIN ASKERLİKLE İLİŞİKLERİNİN OLMADIĞINI GÖSTERİR BELGE VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU BELGE (ASKERLİK DURUM BELGESİ)

6)-ASKERLİKTEN MUAF VEYA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ OLMADIĞINI GÖSTERİR ONAYLI BELGE (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ​

EVLİ OLAN ADAYLAR EŞLERİNE AİT AŞAĞIDAKI YAZILI BELGELERİ GETİRECEKLERDİR.

EVLİLİKLE İLGİLİ BELGELER

1)- EVLİLİK CÜZDANININ İLK DÖRT SAYFASININ FOTOKOPİSİ (2 ADET)

2)-EŞLERİNE AİT ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU ALINABİLİR.

3)- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNE AİT NÜFUS CÜZDANI (KİMLİK KARTI) FOTOKOPİSİ 2 ADET

4)- EVLİ OLANLAR İÇİN EŞİ 657 SAYILI KANUNA TABİ DEVLET MEMURU VEYA SÖZLEŞMELİ MEMURLAR ÇALIŞTIĞI KURUMDAN EŞ GÖREV BELGESİ (TC. KİMLİK NUMARASI, EMEKLİ SİCİL NUMARASI, KURUM SİCİL NUMARASI VE İLGİLİ KURUMDA KAÇ YILDIR GÖREV YAPTIĞINI BELİRTECEK ŞEKİLDE OLACAK) VE HİZMET CETVELİ, ONAYLI İMZALI MÜHÜRLÜ (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ (EĞİTİM SONUNDA EŞ DURUMUNDAN ATAMA TALEBİNDE BULUNANLAR İÇİN)

*YUKARIDA BAHSEDİLEN KONULAR DIŞINDA HERHANGİ BİR SORUSU YADA SORUNU OLAN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT 0322 346 09 67 NUMARALI TELEFONDAN ARAYARAK BİLGİ EDİNEBİLİRLER.

*KAN GRUBUNU BİLMEYEN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ KAN GRUPLARINI ÖĞRENEREK GELECEKLERDİR.

 

ÖĞRENCİ İŞLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ :

  1. İNTİBAK EĞİTİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE KOYU RENK EŞOFMAN TAKIMI VE KOYU RENK SPOR AYAKKABI (EĞİTİM SÜRESİNCE GİYİLECEĞİNDEN RAHATLIĞINA DİKKAT EDİLMELİ)
  2. KOYU RENK KUMAŞ PANTOLON - BEYAZ RENK GÖMLEK - KRAVAT
  3. KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ (TERLİK, PİJAMA, HAVLU….)
  4. YETERİ KADAR SİVİL KIYAFET (HAVA ŞARTLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK)
  5. ADAYLAR EĞİTİM MERKEZİMİZE SAÇ VE SAKAL TRAŞLARINI OLMUŞ BİR ŞEKİLDE GELECEKLERDİR
  6. ADAYLAR EĞİTİM MERKEZİMİZE YİYECEK VE İÇECEK MALZEME İLE ALINMAYACAKLARDIR
  7. ADAYLAR EĞİTİM MERKEZİMİZE İOS, ANDROİD, AKILLI TELEFON, SES VE GÖRÜNTÜ KAYDEDEDEN (İNTERNET ÖZELLİĞİ OLAN, LAPTOP VB.) CİHAZLAR İLE ALINMAYACAK OLUP BU TÜR MALZEMELER MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE EMANET ALINMAYACAKTIR.
  8. MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAYLARA SAAT:18.30 İTİBARİ İLE AKŞAM YEMEĞİ VERİLECEKTİR.
  9. İNTİBAK EĞİTİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE SİYAH VEYA LACİVERT (BİSİKLET YAKA, SIFIR YAKA) TEK RENK YETERİ KADAR UZUN VEYA KISA TŞÖRT

 

 

 

 

Haber Paylaş