HABERLER

28.DÖNEM 1.YEDEK PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN DİKKATİNE
  30 Temmuz 2022

28.DÖNEM 1.YEDEK PLANLAMA TAAHHÜTNAME EVRAKLAR

-Yedek Planlaması yapılan adayların en geç 01.08.2022 tarihi 17.00’a kadar Müdürlüğümüzde olmaları gerekmektedir. Bu süre içinde geçici kaydını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

-Adaylara eğitim süresi içerisinde, POMEM Müdürlüğümüzce Adana ilinde bulunan Devlet Hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu aldırılacaktır. Bu aşamada adaylardan ücret alınmayacaktır.

-Yedek olarak planlaması yapılan adaylar taahhütname düzenlenmek üzere izine gönderilmeyeceğinden geçici kayıt esnasında diploma asıllarını, terhis belgesi asıllarını(askerliğini yapmadıysa e-devlet kapısı üzerinden alınan barkotlu Askerlik Durum Belgesi yeterli olacaktır.) ve taahhütnamelerini noterden onaylanmış halde yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

-Yedek olarak planlaması yapılan adaylardan Askeri Görevini yapmakta olanların, geçici terhis işlemi yapılamayacağından adayların hak kaybına uğramaması adına Polis Akademisi Başkanlığı’na dilekçelerini “bulundukları birlikler aracılığıyla” üst yazı ile göndermeleri durumunda planlamaları terhis tarihlerinden sonraki dönemde yapılacaktır.

 

 

Haber Paylaş